?    

Nová otázka

Otázka

Rezervační poplatek vs schválení hypotéky - Vysvětlení termínu
Dobrý den. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale rád bych věděl, proč se vlastně platí rezervační poplatek. Já přeci nemohu vědět, jestli mi banka schválí hypotéku nebo ne. Nebo to banka vyžaduje, abychom třeba nevyřizovali hypotéku a nakonec byla nemovitost prodaná?
  • Dobrý den, rezervační poplatek hradíte realitní společnosti. U hypotečních úvěrů se hradí poplatek za vyřízení hypotéky. Pokud Vám banka neschválí úvěr, rezervační polatek, nebo jeho část zůstane realitní společnosti jako odškodnění za neprovedený obchod. Vše ovšem zjistíte při důkladném pročtení smlouvy před uzavřením s realitní společností. Pro možnost předběžného zjištění, zda je možnost projít schválením úvěru u banky, je dobré nechat si udělat porovnání od nezávislého hypotečního poradce. Je ovšem třeba uvést všechny podrobnosti, které by mohly ovlivnit Váš profil klienta. S pozdravem

    Jana Vyležíková | 24.9.2012  

  • Rezervační poplatek je ve většině případů z toho důvodu, že realitní kańceláře nabídku posléze stáhnou ze svého portálu. Riziko u Vás je v tom, že pokud by se obchod nerealizoval, přicházíte o tuto finanční částku. Doporučuji požádat o "prolustrování " v registru bankou a poté podepsat rezervační smlouvu a vložit požadovanou částku. Registry nic nestojí a informaci máte do 24 hodin. Hezký den a mnoho úspěchů. Štíhel R.

    Rudolf Štíhel | 24.9.2012  

  • Dobrý den, dříve než uhradíte rezervační zálohu realitní kanceláři, jednoznačně doporučuji si nechat prověřit Vaši bonitu a bankovní a nebankovní registry, vše zjistíte velmi snadno a rychle vyplněním nezávazné žádosti o HÚ (+ doložením dokladů totožnosti a potvrzení o příjmech). Žádost můžete kdykoliv zrušit, vše zdarma.

    Ing. David Slezák | 29.9.2012